Hanwha 845px

Szybkoobrotowa kamera Hanwha Vision umożliwiająca identyfikację typu, marki, modelu i koloru pojazdu

Hanwha Vision, światowy dostawca rozwiązań wizyjnych, wprowadził na rynek kamerę TNO-7180RLP z funkcją szybkiego obracania i rozpoznawania typu, marki, modelu i koloru pojazdu. Kamera wykorzystuje technologię Global Shutter o rozdzielczości 3 Mpix, umożliwiającą rozpoznawanie tablic rejestracyjnych pojazdów poruszających się z prędkością do 200 km/h na dwóch pasach ruchu.

 Wyjątkowe funkcje kamery TNO-7180RLP

Nowa kamera jest wyposażona w innowacyjne rozwiązanie ROAD AI opracowane przez Hanwha, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy obrazu w celu identyfikacji typu, marki, modelu i koloru pojazdów. Kamera potrafi rozpoznać 70 marek samochodowych, 600 modeli i 10 kolorów. Dzięki globalnej migawce (Global Shutter), kamera zapewnia dokładniejsze i wyraźniejsze obrazy tablic rejestracyjnych, a także wysoką częstotliwość odświeżania wynoszącą do 60 klatek na sekundę. Nagrania można przeglądać za pomocą programów do zarządzania materiałem wizyjnym, takich jak Wisenet WAVE, Wisenet SSM, Milestone i Genetec. Możliwość wyszukiwania pojazdów według marki, modelu i koloru jest niezwykle pomocna dla zespołów dochodzeniowych, które muszą przeglądać materiał wizyjny w celu zidentyfikowania pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Ponadto, policja może wykorzystać te kryteria wyszukiwania do porównywania z raportami o skradzionych pojazdach, ponieważ przestępcy często zmieniają tablice rejestracyjne pojazdów w celu uniknięcia wykrycia ich przez systemy ANPR.

Dodatkowe zalety i możliwości kamery

  1. Rozpoznawanie tablic rejestracyjnych oraz marek i modeli z: Europy, Wielkiej Brytanii, Kanady, USA, Australii, Nowej Zelandii, Wietnamu, Indonezji, Bliskiego Wschodu, Republiki Południowej Afryki i Rosji.
  2. Lepszy wgląd dzięki kamerze TNO-7180RLP: analiza ruchu ulicznego i planowanie
  3. Precyzyjne statystyki i wyszukiwanie dzięki preinstalowanemu pulpitowi nawigacyjnemu.
  4. Inteligentna optymalizacja kąta pionu, obrotu i poziomu
  5. Adaptacyjny promiennik podczerwieni z 3 promiennikami (zasięg: 50m)
  6. Obiektyw zmiennoogniskowy, 18-krotny zoom optyczny

Zastosowanie kamer z inteligentną funkcją ANPR

Oprócz monitorowania dróg i autostrad, kamera może być wykorzystana do kontroli wjazdu pojazdów i zarządzania miejscami parkingowymi. Istnieje możliwość tworzenia białej i czarnej listy, co umożliwia automatyczne zatwierdzanie wjazdu upoważnionych pojazdów na teren oraz kierowanie ich na wyznaczone miejsce, na przykład parking dla VIP-ów. .

Kamera TNO-7180RLP ma wytrzymałą obudowę o wysokim stopniu ochrony przed wodą, pyłem i aktami wandalizmu (IP66/IP6K9K, IK10+ i NEMA 4X). Może być zasilana przez PoE++ lub zasilacz 12 VDC, co zapewnia większą odporność na wahania zasilania i elastyczność instalacji

Po więcej informacji, podobne rozwiązania oraz doradztwo zapraszamy na stronę oficjalnego dystrybutora: www.profisystems.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It