Menadżer bezpieczeństwa

Ochrona przeciwporażeniowa

 

W celu ochrony człowieka przed skutkami porażenia prądem elektrycznym są stosowane następujące środki ochrony przeciwporażeniowej:

środki nietechniczne takie, jak: 

  • popularyzacja sposobów i zasad bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej,
  • szkolenie wstępne i okresowe wszystkich pracowników użytkujących urządzenia elektryczne i obsługujących urządzenia elektryczne 
  • wymagania kwalifikacyjne dla pracowników obsługujących urządzenia elektryczne,
  • organizacja pracy (instrukcje eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych, pisemne polecenia wykonywania prac) 
  • egzekwowanie przestrzegania reguł bezpieczeństwa,
  • badania okresowe, 
  • szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przy porażeniach.

kwadratProfesjonalna Wideoweryfikacja – Szkolenie Techniczne

Warszawa, 14 grudnia br.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu technicznym „Profesjonalna Wideoweryfikacja”, które odbędzie się w miejscowości Raszyn – Falenty, k. Warszawy w dniu 14 grudnia br.

2016 02 60 1

Czy parkingi podziemne muszą być wyposażone w czujniki tlenku węgla? Czy obowiązkowa jest detekcja LPG? Czy detekcja CO to instalacja przeciwpożarowa? Poniżej zamieszczamy najczęściej powtarzane mity w zakresie detekcji tlenku węgla w garażach i wyjaśniamy wątpliwości z nimi związane.

Rejestratory CCTV są jednym z elementów składowych całego systemu telewizji przemysłowej. Telewizja przemysłowa to nic innego jak system służący przekazywaniu obrazu z określonych pomieszczeń czy przestrzeni w zamkniętym systemie odbiorczym. System ten służy do zwiększenia bezpieczeństwa w przestrzeniach i pomieszczeniach, w których zostały zainstalowane kamery wizyjne. Bardzo często podgląd z kamer przekazywany jest do centrum monitoringu policji, straży miejskiej lub biur ochrony w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych miejsc czy zachowań.

2016 01 36 1

Systemy kontroli dostępu są obecne na rynku zabezpieczeń od wielu lat. Niezależnie od rodzaju chronionego obiektu, jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa jest kontrola przepływu osób poruszających się w ramach wyznaczonych obszarów. Możliwość decydowania o tym, kto, gdzie i kiedy może wejść ma kluczowe znaczenie dla ochrony budynku, pracujących w nim osób oraz znajdujących się tam informacji i mienia.

Systemy kontroli dostępu obejmują szereg technicznych rozwiązań, których zadaniem jest umożliwienie swobodnego poruszania się w obiekcie osób uprawnionych oraz ochronę przed wstępem osób niepowołanych. W zależności od potrzeb użytkownika, rozwiązanie to może stanowić proste narzędzie kontroli ruchu osób, jak również w pełni profesjonalny system zarządzania całym budynkiem i funkcjonujących w nim systemów bezpieczeństwa.

 

2015 04 60 1

Firma Hytera to jeden z niekwestionowanych liderów rynku komunikacji profesjonalnej. W Polsce produkty tego producenta używane są już z powodzeniem od wielu lat, nie tylko na rynku komercyjnym, ale także przez takie służby jak Policja, Straż Graniczna czy Straż Pożarna. Firma Hytera posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu i produkcji całej gamy sprzętu radiokomunikacyjnego (TETRA, DMR, analogowe) i może pochwalić się wieloma unikalnymi rozwiązaniami stworzonymi specjalnie na potrzeby służb bezpieczeństwa.

sams1Trzecie pod względem liczby mieszkańców miasto Turcji – Izmir, którego zespół miejski liczy 2,9 mln obywateli wybrało kamery Samsung do budowy systemu adaptacyjnego zarządzania ruchem. System adaptacyjnego zarządzania ruchem steruje w czasie rzeczywistym ruchem kołowym w mieście powodując zmniejszenie korków oraz poprawiając bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

ST10a 08.15Jednym z kluczowych czynników wpływających na komfort wypoczynku jest bezpieczeństwo. Dotyczy to hoteli, w których w jednym czasie może przebywać nawet kilka tysięcy osób. Dlatego Bosch dostarcza do nich wiele rozwiązań – od nagłośnienia ewakuacyjnego, przez systemy alarmu pożaru, po monitoring wizyjny i zintegrowane systemy zabezpieczeń.

tarnowStadion Miejski w Tarnowie jest to znany w tym mieście obiekt sportowy zwany przez mieszkańców Jaskółczym Gniazdem. Na piłkarsko-żużlowym stadionie swoje mecze rozgrywa piłkarska drużyna – Unia Tarnów. Odbywają się na nim także cyklicznie zawody żużlowe. Pojemność stadionu to łącznie prawie 15000 miejsc dla kibiców, gości i VIP-ów.

Rozwój technologii IP w połączeniu ze standardem megapikselowym pozwala obecnie na uzyskanie wysokiej jakości obrazu, przy wykorzystaniu infrastruktury zarezerwowanej jeszcze do niedawna tylko do celów informatycznych. Błyskawiczny rozwój informatyzacji instytucji przyczynił się również do coraz częstszego stosowania w nich technologii IP – dotyczy to również szpitali. Komputeryzacja placówek ochrony zdrowia, czyli także budowa i rozbudowa sieci strukturalnych ułatwiają wprowadzanie standardu IP do tego typu obiektów.