Wydarzenia

Komunikat AT 2

 

Już 9-10 kwietnia 2024 r. odbędzie się II Międzynarodowy Kongres Antyterrorystyczny „Działania antyterrorystyczne i kontrterrorystyczne.

W poszukiwaniu dobrych praktyk” w Auli im. Roberta Schumana Uniwersytetu Kardynała Stanisława Wyszyńskiego w Warszawie.

Podczas zeszłorocznej edycji w wydarzeniu wzięło udział ponad 240 uczestników. Zachęcamy do obejrzenia relacji z Kongresu Antyterrorystycznego 2023: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=OZyyVoA2QRs

W tym roku obradować będziemy w formule międzynarodowej, przy aktywnym udziale ekspertów reprezentujących struktury NATO, instytucji bezpieczeństwa międzynarodowego oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej. Uczestnikami Kongresu będzie kilkuset reprezentantów ośrodków naukowych i eksperckich, instytucji bezpieczeństwa, sektora ochrony i zabezpieczeń technicznych, a także obiektów użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej.

Dlaczego warto?

 • Kongres Antyterrorystyczny to największe cykliczne wydarzenie tej kategorii w Polsce – posiadamy tradycję i jakość sprawdzoną podczas poprzedniej edycji i innych naszych
 • Posiadamy patronaty i współorganizatorów gwarantujących najwyższą jakość obrad.
 • Gwarantujemy czas w pełni wykorzystany i urozmaicony interesującymi wystąpieniami polskich i zagranicznych ekspertów.
 • Dbamy o przyjazną atmosferę Kongresu, owocującą kontaktami w obszarze zawodowym, naukowym oraz eksperckim.
 • Zaplanowaliśmy wiele atrakcji w postaci prezentacji specjalistycznego sprzętu i wyposażenia.

Obszarami tematycznymi tegorocznej edycji będą:

 • Istota i cechy terroryzmu.
 • Zamachy terrorystyczne – istota, cechy i studium przypadków.
 • Podstawy prawne działań antyterrorystycznych.
 • Wymiar instytucjonalny działań antyterrorystycznych.
 • Zapobieganie i przygotowanie w działaniach antyterrorystycznych.
 • Reagowanie i odbudowa w działaniach antyterrorystycznych.
 • Działania kontrterrorystyczne.

Wydarzenie skierowane jest do:

 • Przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej.
 • Funkcjonariuszy Policji, służb specjalnych i innych instytucji bezpieczeństwa publicznego.
 • Żołnierzy Sił Zbrojnych RP.
 • Operatorów policyjnych i wojskowych sił specjalnych.
 • Funkcjonariuszy sektora ratownictwa.
 • Pracowników ochrony i zabezpieczenia technicznego.
 • Zarządzających bezpieczeństwem w budynkach użyteczności publicznej i obiektach kluczowych dla bezpieczeństwa państwa.
 • Naukowców, ekspertów i studentów.

Rejestrację, komunikat wydarzenia i plan Kongresu znajdziecie na stronie: https://www.kongresantyterrorystyczny.edu.pl/

Baner Warsztaty 28.02

19-20 marca 2024 r. odbędzie się SAFE TECH FORUM czyli III Warsztaty i Konferencja z zakresu Pierwszej Pomocy.

Wydarzenie zostanie zrealizowane w Hotelu Kuźnia Napoleońska w Paprotni k. Warszawy przez Centrum Ratownictwa i Safety Project.

Gwarantujemy, że warsztaty przeniosą Was poza zwykłe schematy szkoleń pierwszej pomocy. Uczestnicy odkryją tajemnice ratowniczych procedur, będą realizować symulacje zdarzeń w bardzo praktyczny i dynamiczny sposób, a wszystko to w pełnej pasji i zaangażowania atmosferze. 

Uczestnikami Warsztatów będą zarządzający bezpieczeństwem obiektów, inspektorzy BHP i ppoż., pracownicy ochrony i zabezpieczeń technicznych, żołnierze i funkcjonariusze, naukowcy, eksperci, studenci i wszyscy, który chcą zdobyć MOC ratowania życia.

W czasie dwóch dni wydarzenia organizatorzy zaplanowali szereg aktywności, takich jak:

 • zajęcia warsztatowe z zakresu pierwszej pomocy i reagowania na zagrożenia na 20 stacjach zadaniowych, w oparciu o kilkanaście scenariuszy zdarzeń (scenariusze są dostępne na stronie wydarzenia)
 • ćwiczenia ewakuacji indywidualnej i zespołowej ze strefy zagrożenia – z elementami TCCC
 • panele dyskusyjne i problemowe z udziałem praktyków i naukowców z zakresu medycyny, ratownictwa, bezpieczeństwa, prawa i psychologii
 • prezentacja i praktyczne ćwiczenia w przeprowadzaniu czynności ratowniczych z wykorzystaniem innowacyjnych i najnowszych technik i technologii
 • kolekcjonerski pokaz broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego
 • zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i inne konkursy wiedzy i umiejętności
 • spotkania z autorami publikacji z obszaru ratownictwa i reagowania na zamachy
 • taneczna kolacja integracyjna i wiele innych niespodzianek!

Nie może Was zabraknąć na największym w Polsce wydarzeniu poświęconemu pierwszej pomocy!

Rejestracja i szczegóły wydarzenia: https://safetechforum.com/

Fot 2

Technologiczna rewolucja w branży ochrony. Trendy, które zmienią ten sektor w 2024 roku

System, który sam koordynuje dostawy, wykrywa ryzyko podczas zgromadzeń czy dba o przestrzeganie zasad BHP w zakładzie – rozwój technologiczny to trend, który w najbliższych miesiącach zdominuje branżę ochrony osób i mienia. I mocno wpłynie na formułę jej działania, zmieniając profil pracowników, powodując konsolidację firm i umożliwiając im maksymalną personalizację usług.

Główną rolę w rozwoju technologicznym branży odegra sztuczna inteligencja (AI), która ułatwia przekształcenie usług ochrony fizycznej na rozwiązania techniczne.

– Istotnym elementem napędzającym ten postęp jest zwiększona dynamika wzrostu płacy minimalnej w Polsce, a co za tym idzie – średniej płacy w ochronie. Rozwiązania techniczne są natomiast mniej podatne na te zmiany legislacyjne, które powodują wzrost kosztów pracy. Dzięki AI firmy z branży będą mogły automatyzować procesy coraz częściej i coraz bardziej skutecznie podkreśla Paweł Korzybski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Ochrona.

Do czego można wykorzystać AI w ochronie? Sztuczna inteligencja świetnie sprawdzi się choćby w analityce wideo. Potrafi bowiem bardzo skutecznie rozpoznawać określone zdarzenia, dotychczas identyfikowane przez pracowników ochrony. AI potrafi wykryć wtargnięcie na chroniony obszar, ale też bardziej skomplikowane incydenty, np. zablokowanie drogi pożarowej czy gromadzenie się osób w niedozwolonym miejscu. Nowoczesne rozwiązania zawierają już systemy analityczne wbudowane w kamerach, a nie w oprogramowaniu zewnętrznym. Dzięki temu np. na terenie zakładów przemysłowych zwiększa się poziom bezpieczeństwa. W jaki sposób? System potrafi wykryć pożar w początkowym stadium, a tam, gdzie nie wolno używać smartfonów w ciągach komunikacyjnych, alarmuje, gdy pracownik na korytarzu wpatruje się w ekran podczas przechodzenia.

System zaczyna myśleć

W tym roku firmy ochrony będą jeszcze mocniej wykorzystywać tzw. internet rzeczy (IoT).
– Przykładowo kiedyś, aby wykryć wyciek wody w obiekcie, trzeba było montować czujki zalania w miejscach potencjalnego wycieku. Potrzebny był też duży system spinający te czujki, a na przyłączu – zawór odcinający wodę w razie alarmu. Dzięki IoT czujki są montowane na rurach i uczą się rytmu przepływu wody, obliczając trend dzienny czy tygodniowy. I gdy np. wieczorem nagle pojawi się ciągły pobór wody, to czujka zaczyna myśleć, co mogło się stać. Jeśli wydedukuje, że wystąpiła awaria, zamyka zawór wody – wyjaśnia Krzysztof Bereza, ekspert Polskiego Związku Pracodawców Ochrona.

Tego typu usługi automatyzacji będą coraz bardziej skomplikowane. To już nie tylko zdalne otwieranie szlabanu czy autoryzacja wideo osób wchodzących do obiektu. Coraz częściej firmy ochrony mogą na odległość – ze stacji monitorowania – nadzorować nocne dostawy towarów do sklepów czy przyjmować i wydawać pojazdy w warsztatach samochodowych. Z kolei na budowach zdalnie kontrolują, czy wchodzące osoby mają założony kask i okulary ochronne.

Sztuczna inteligencja coraz mocniej wzmocni też „zaplecze” działań związanych z bezpieczeństwem. Firmy ochrony wykorzystują algorytmy, które badają np. liczbę fałszywych alarmów lub same – jako chatboty – komunikują się z klientem. Dzięki temu fizyczni operatorzy angażują się tylko w te akcje alarmowe, których nie da rady obsłużyć silnik sztucznej inteligencji.

Sektor ochrony będzie też intensywnie wykorzystywał programy do automatyzacji procesów. Dotąd firmy z branży likwidowały sporo posterunków ochrony fizycznej, przede wszystkim te patrolowe, które działały prewencyjnie na potencjalnych przestępców. Zostały natomiast te posterunki, których pracownicy bezpośrednio obsługują procesy, czyli np. sprawdzają na bramach listy awizacyjne czy kierują pojazdy do doków. Teraz jednak obserwujemy duży rozwój programów wspierających te działania – po to, by kierowcy mogli samodzielnie zgłaszać swój wjazd. Firmy ochrony często też wdrażają systemy automatycznego ważenia dużych pojazdów wpuszczanych na teren dużych zakładach przemysłowych. I jeżeli różnica zadeklarowanej masy pojazdu i towaru, który ma zostawić w zakładzie, jest znacząco wyższa, system wstrzymuje taki samochód do kontroli. 

Takie nowoczesne technologie powodują, że ochrona fizyczna służy obecnie głównie do tego, by interpretować dane, które przychodzą z systemu, i ewentualnie na nie reagować.

Prestiż zawodu wbrew stereotypom

W związku z postępem technologicznym skala zatrudnienia w sektorze ochrony będzie się zauważalnie kurczyć w kolejnych latach. Tam, gdzie wcześniej było trzech pracowników ochrony i mały system wizyjny, teraz będzie duży system z analityką, obsługiwany przez jedną osobę. Ale przede wszystkim zmieni się profil pracowników, jeśli hybrydowy system ochrony ma zostać skutecznie wdrożony.

Pracownik ochrony jest coraz częściej operatorem systemów. Musi umieć zebrać i przetworzyć generowane przez nie informacje, a następnie przygotować na ten temat raport.

– Będziemy więc potrzebować osób, które nie boją się technologii i znają języki obce. Idziemy więc w kierunku połączenia kompetencji technicznych i interpersonalnych – zauważa Paweł Korzybski.

Dotąd zawód pracownika ochrony był postrzegany jako mało atrakcyjny – średnio płatny i nie dający możliwości rozwoju. Teraz to się zmieni właśnie dzięki modyfikacji profilu pracowników. Bo coraz częściej w ochronie będzie poszukiwany operator systemów wizyjnych czy systemów bezpieczeństwa. Poza tym pracownicy ochrony realizują nie tylko zadania związane z kontrolą ruchu osobowego czy kołowego, ale też weryfikują alarmy instalacji systemu pożarowego czy funkcjonowanie pieców w kotłowni. Przyszłością tej branży są więc wykształceni specjaliści z jasno określoną ścieżką rozwoju i potwierdzonymi umiejętnościami.

Kto nie inwestuje, ten został w tyle

Aby wdrażać zmiany technologiczne, agencje ochrony muszą wydawać więcej środków na ten cel.

Nie da się przejść z ochrony fizycznej w stronę technicznej z dnia na dzień ani nawet z roku na rok. To proces, który rozpoczął się kilkanaście lat temu, z powodu pierwszej znaczącej podwyżki płacy minimalnej. Już wtedy rozsądne firmy ochrony zrozumiały, że muszą zmienić strategię, optymalizować koszty pracy i budować swój kapitał na technologii. Dzięki temu dziś są w zupełnie innym miejscu. A firmy, które nie wyczuły takiej konieczności, mają teraz przeogromny problem – podkreśla Krzysztof Bereza.

Rynek zaczyna się konsolidować i firmy ochrony, które nie inwestowały w technologię, teraz są wchłaniane przez inne przedsiębiorstwa z branży, które mają takie zaplecze i potrafią z niego korzystać.

Klient już nie chce pudełek

Coraz więcej firm ochrony tworzy zespoły inżynierów, którzy mają wysokie kompetencje techniczne i technologiczne, a ich zadaniem jest szukanie rozwiązań, jak usprawnić procesy klientów, np. produkcyjne. Przedsiębiorstwa z branży będą też intensywnie rozwijać oprogramowanie dziedzinowe do zarządzania procesami, by mieć ofertę idealnie wpisującą się w potrzeby klienta.

– Te oprogramowania są w 90 procentach szyte na miarę. Klient już nie chce „pudełek”, bo nie chce zmieniać swojego sposobu działania. Oczekuje natomiast, by to firma projektująca nowy system ochrony dopasowała go do specyfiki zleceniodawcy. Powstają więc programy takie jak e-recepcja, która potrafi zweryfikować, czy nowo zatrudniony pracownik przeszedł szkolenie BHP, i na tej podstawie generować przepustki – mówi Krzysztof Bereza.

Duże podmioty gospodarcze, szczególnie z zagranicznym kapitałem, zmieniają też sposób kupowania usług. Nie chcą już zamawiać osobno ochrony, sprzątania czy utrzymania nieruchomości. Takie przedsiębiorstwa oczekują kompleksowego zarządzania obiektami (ang. facility management). Kontrakty zdobędą więc firmy, które mają w swoim portfolio te wszystkie usługi. Ten kierunek będzie zyskiwać na znaczeniu, bo w przetargach, zarówno publicznych, jak i komercyjnych, usługi ochrony fizycznej są coraz częściej na stałe połączone z usługą ochrony technicznej, czyli czuwaniem nad infrastrukturą budynku oraz zarządzaniem w przypadku awarii. Na rynku wygrają więc firmy, które będą mieć możliwość synergii tych wszystkich usług.

Więcej na stronie www.pzpochrona.pl

 

SECUREX grafika przewodnia 1920x1080 px

Targi SECUREX – profesjonalnie o bezpieczeństwie.

W ostatnich miesiącach słowo „bezpieczeństwo” odmieniane jest przez wszystkie przypadki,
w najróżniejszych kontekstach. Umiejętność dostrzegania i usuwania zagrożeń to podstawa działania każdego podmiotu, niezależnie od skali i zasięgu funkcjonowania. W dniach 23-25 kwietnia 2024 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi Zabezpieczeń SECUREX, skupiające się na zagadnieniu bezpieczeństwa budynków, osób, mienia
i cyberprzestrzeni.

Najbliższa edycja tego odbywającego się w cyklu dwuletnim wydarzenia przyjmie odświeżoną formułę, jeszcze lepiej trafiając w oczekiwania i potrzeby profesjonalistów zajmujących się zabezpieczeniami. Wydarzenie zostanie wzbogacone o spotkania z największymi autorytetami branży, bezprecedensową możliwość wymiany wiedzy oraz prezentację innowacyjnych rozwiązań na międzynarodową skalę. To tutaj swój asortyment prezentują liderzy rynku oraz firmy wyspecjalizowane w tworzeniu systemów zabezpieczeń dla poszczególnych sektorów. Program wydarzeń odpowiada na aktualne wyzwania branży.

Tematem przewodnim nadchodzącej edycji Targów SECUREX będzie "Bezpieczna przyszłość. Niekonwencjonalne rozwiązania w branży security”. W oparciu o dotychczasową tradycję Targów SECUREX zbudujemy wydarzenie w nowej formule, które jeszcze lepiej trafi w oczekiwania i potrzeby branży zabezpieczeń oraz odpowie na najważniejsze pytania dotyczące innowacji i trendów na najbliższe lata.

Ubiegłoroczne Targi SECUREX przyciągnęły praktyków wielu branż, w tym projektantów, inżynierów budownictwa i pożarnictwa, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń, funkcjonariuszy służb, a także właścicieli i zarządzających obiektami. Mając na uwadze duże zainteresowanie tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa organizatorzy przygotowują atrakcyjną propozycję na kolejną edycję – Naszym nadrzędnym celem, jako Zespołu Targów SECUREX, jest stworzenie spotkania, z którego jego uczestnicy wyjdą usatysfakcjonowani najświeższą wiedzą i nowymi perspektywami, które przyjmą dzięki konfrontacji z szerokim wachlarzem produktów i ekspertów dostępnymi na Targach. Mówienie o zagrożeniach i przedstawianie sprawdzonych rozwiązań, jeszcze zanim wystąpi problem, to sedno naszego działania. Pragniemy zwiększać świadomość branżową, dlatego do współpracy zapraszamy wybitnych ekspertów i rynkowych liderów – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu SECUREX.

Targi SECUREX to możliwość spotkania z czołowymi dostawcami produktów i usług z zakresu ochrony mienia i osób, informacji, systemów alarmowych, urządzeń i systemów sygnalizacji, monitoringu wizyjnego, zabezpieczeń technicznych i systemowych oraz cyberbezpieczeństwa, a także sprawdzenia na żywo najnowszych rozwiązań i usług. Program wydarzeń towarzyszących zapewni uczestnikom dostęp nie tylko do najświeższej wiedzy branżowej, możliwość wymiany informacji z ekspertami, ale także wysłuchania najbardziej doświadczonych i charyzmatycznych postaci branży zabezpieczeń.

Ważnym punktem przyszłorocznego programu będzie I Międzynarodowy Kongres Zabezpieczeń Technicznych „W poszukiwaniu innowacji i dobrych praktyk”, zainicjowany dzięki współpracy Targów SECUREX, firmy Safety Project, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON oraz wsparciu współorganizatorów strategicznych: Polskiej Izby Systemów Alarmowych (PISA), Polskiej Izby Ochrony (PIO), Wojskowej Akademii Technicznej, Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania oraz Centrum Ratownictwa.

Kolejną wartą uwagi przestrzenią będzie „walk of ideas” – specjalnie przygotowana strefa pokazowa zawierająca produkty z zakresu zabezpieczeń, które należą do kategorii: AI (sztuczna inteligencja), cloud computing (chmura danych), Internet of Things oraz cyberbezpieczeństwo.

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX to od lat jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych skierowanych dla branży zabezpieczeń w Europie. Jego kolejna edycja odbędzie się
w bloku targów biznesowych, wspólnie z Targami Energii Odnawianej greenPOWER, Targami Energetyki EXPOPOWER, Targami Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO oraz Targami Branży Instalacyjnej INSTALACJE.

Więcej na stronie: https://securex.pl/pl/

 

baner

SPIN Extra 2024 – wiosenna edycja wydarzenia już w marcu!

W dniach 21-22 marca 2024 w Hotelu Radisson Blu Resort & Conference Center, Ostróda Mazury odbędzie się wiosenna edycja wydarzenia SPIN Extra 2024. Tradycyjnie podczas spotkania Partnerzy zaprezentują swoje rozwiązania podczas prelekcji. Do dyspozycji uczestników będzie część ekspozycyjna, w ramach której prowadzone będą prezentacje sprzętu i indywidualne doradztwo. Nie zabraknie konsultacji z ekspertami oraz czasu na rozmowy kuluarowe i integrację.

Edycja wiosenna dedykowana jest dla projektantów z północnej i centralnej Polski. Rejestracja na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie: https://spin.lockus.pl/rejestracja/

Wśród Partnerów, którzy potwierdzili już udział znajdują się:

 • Złoci Partnerzy: AAT Systemy Bezpieczeństwa, Bosch Building Technologies, Eltrox wraz z firmą Seagate, Hanwha Vision, Megavision Technology, Miwi Urmet, Roger wraz z firmą Sensor – Online,
 • Srebrni Partnerzy: Cloud Electronics, Eltcrac System, Emiter, Ewimar, IP&S, Optex, ZKTeco
 • Brązowi Partnerzy: 2N, ACO, Asbis Poland, BT Electronics, Elmark Automatyka, Faac, Novet

Tematyka SPIN obejmuje szeroki wachlarz specjalizacji z branży niskich prądów: od systemów sygnalizacji pożarowej, nowoczesnych systemów CCTV, systemów kontroli dostępu, systemów DSO, systemów zarządzania budynkiem, poprzez systemy zasilania gwarantowanego, rozwiązania Data Center, systemy parkingowe, po profesjonalne rozwiązania sieciowe, multimedialne i integrację systemów.

           

Szczegółowe informacje na temat nadchodzącej edycji można znaleźć na stronie internetowej: https://spin.lockus.pl/ oraz w mediach społecznościowych: FB: www.facebook.com/SPINiSPINExtra oraz LinkedIn: https://bit.ly/3IBOrcc

Zapraszamy do udziału!

KONTAKT:

PARTNERZY: Małgorzata Mogilska,+48 605 868 610, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | Ewa Owsiak,+48 603 748 838, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UCZESTNICY: Łukasz Haliniak M: +48 603 302 747 E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Organizator: LOCKUS K2 www.lockus.pl

 

 

Polesecure 2115

Targi dla bezpieczeństwa – czyli POLSECURE w 2024 roku!

Nowoczesny sprzęt, bieżące tematy konferencji – szeroko pojęte bezpieczeństwo wciąż jest tematem ważnym i aktualnym. Kolejna edycja wydarzenia, poświęconego tej tematyce, która odbędzie się w 2024 roku w Targach Kielce zapowiada się interesująco. Obok ważnego wsparcia Komendy Głównej Policji, organizatorzy kieleckich targów mogą również liczyć na zaangażowanie innych służb.

Zaplanowane w terminie od 23 do 25 kwietnia Targi Polsecure będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm, specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli, ale także do wymiany doświadczeń i rozmów o rzeczywistych potrzebach służb mundurowych.

Odbiorcami targów są służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Targi Polsecure dedykowane są więc Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa. Ofertą mogą też być zainteresowane służby specjalne, Krajowa Administracja Skarbowa oraz organizacje ratownicze GOPR, TOPR, WOPR.

- Myślę, że tego typu targi są bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z nowym sprzętem. Tu mamy możliwość zaprezentowania go bezpośredniemu użytkownikowi – tak POLSECURE 2023 podsumowywała Anna Makowska z firmy IBKOL. Czasem jest po prostu trudno dotrzeć ze sprzętem właśnie do tego użytkownika. Po tym evencie mamy bardzo pozytywny feedback. Mam nadzieję, że wrócimy tu w przyszłym roku.

Polsecure dołączyło w 2022 roku do portfolio Targów Kielce obok wystaw skierowanych do służb mundurowych, jak znany na całym świecie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego czy Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO.

Miniona edycja targów dla bezpieczeństwa zajęła blisko 6 500 metrów kwadratowych. Wystawę odwiedziło przeszło 5 000 zwiedzających. Targi zostały także docenione poza granicami naszego kraju. Wystawę odwiedziło 36 delegacji z 27 krajów takich jak: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Gruzja, Hiszpania, Izrael, Korea Południowa, Litwa, Łotwa, Malta, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Rwanda, Słowacja, Słowenia, Ukraina, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy oraz przedstawiciele Europol-u i FRONTEX-u.  

więcej informacji na stronie www.targikielce.pl

 

AXIS small.com 1   AXIS small.com 2

Zaawansowana technologia radarowa i wszechstronne monitorowanie obszaru w zakresie 95° przez całą dobę.

Axis Communications przedstawia radar wysokiej częstotliwości, który pozwala na dokładne wykrycie oraz klasyfikację obiektów. AXIS D2210-VE wykorzystuje zaawansowaną technologię niezależną od widoczności, która
w dodatku umożliwia obniżenie kosztów energii.

Aplikacje dla obywateli

Już 1 na 3 Polaków załatwia sprawy urzędowe przez internet – wyzwanie, które wymaga zaawansowanych rozwiązań IT

Wojciech Wrona, Dyrektor Sektora Publicznego, Red Hat

Wojciech Wrona

Magnet 01 final v2

Pierwsze produkowane w Polsce drzwi RC4 odporne na ulot elektromagnetyczny.

Donimet wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt - drzwi w klasie RC4 odporne na ulot elektromagnetyczny. DC3.1 XL TEMPEST to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w obiektach narażonych na szeroko pojęty atak elektromagnetyczny.

baner BMS

Projekt BMS 2023: ogólnopolska konferencja w obszarze zintegrowanych systemów automatyki budynkowej.