Projekty

BMS (ang. Building Management System) to system pozwalającym zarządzać wysoko zaawansowanym technicznie budynkiem. Pozwala zoptymalizować koszty jego utrzymania oraz gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. BMS to centralny system nadzorujący wszystkie znajdujące się w budynku urządzenia, czujniki i detektory a dzięki informacjom zebranym z różnych źródeł może reagować na zmiany warunków środowiskowych zewnętrznych i jak wewnętrznych. Główne korzyści wynikające z zastosowania systemu BMS to minimalizacja kosztów eksploatacji, ograniczenia zanieczyszczeń przy uzyskaniu maksymalnej funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

Polska architektura sakralna to ważny element kulturowego dziedzictwa Europy. Na terenie naszego kraju znajduje się 2785 drewnianych obiektów sakralnych, w tym 1729 drewnianych kościołów oraz 730 dzwonnic, 315 kaplic, 11 kostnic. W przeważającej mierze są to świątynie wyznania rzymsko-katolickiego, które powstały w okresie od XV do XX w. Większość drewnianych kościołów zlokalizowanych jest w obszarze centralnej, południowej i wschodniej Polski (w szczególności na terenie województw: mazowieckiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego i podlaskiego). Znaczna część świątyń i muzeów przykościelnych to obiekty zabytkowe, drewniane, o konstrukcji łatwopalnej. Sześć drewnianych kościołów, położonych w miejscowościach Sękowa, Binarowa, Haczów, Blizne, Dębno i Lipnica Murowana, znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Firma Eaton opublikowała nowy przewodnik ułatwiający firmom i zakładom przemysłowym tworzenie bardziej wydajnych strategii zarządzania energią, które skutecznie spełniają wymagania nowoczesnej architektury informatycznej. Najnowszy przewodnik firmy Eaton, informuje o tym, co specjaliści informatycy muszą wziąć pod uwagę, aby zoptymalizować swoją infrastrukturę energetyczną oraz osiągnąć większą wydajność i ciągłość działania.

29 września 2017, Informacja prasowa, ‘ROZWIJAMY SIĘ ufając naszym partnerom’

Specjaliści systemów telewizji dozorowej z Hanwha Techwin i eksperci w zakresie analityki wideo z FF Group wprowadzili na rynek szereg produktów dla systemów rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) i inteligentnych rozwiązań zarządzania ruchem drogowym.

Rozwiązania te mogą być stosowane do realizacji kontroli dostępu do parkingów, aplikacji biznesowych, a także systemów kontroli ruchu przeznaczonych dla miast. Pozwalają one na wykrywanie nieprawidłowego parkowania, naruszeń przepisów ruchu drogowego i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Zastosowanie sygnalizatorów dźwiękowych ma w przypadku przemysłu bardzo ważne znaczenie. Chronią one personel zakładów i osoby postronne przed zagrożeniami, informują o sytuacjach niebezpiecznych i nietypowych, a niekiedy służą także do przekazywania różnych innych komunikatów. 2017 3 52 1Sektor z nimi związany od czasu wstąpienia Polski w Unii Europejskiej silnie się rozwinął, na co duży wpływ miały przepisy dotyczące bezpieczeństwa maszyn oraz konieczności stosowania sygnalizatorów w obiektach budowlanych, pojazdach i infrastrukturze.

Elementy wjazdu zazwyczaj stanowią terminale wjazdowe, szlabany wjazdowe oraz dwie pętle indukcyjne. 2017 3 52 1Do aktywacji terminala dochodzi wraz z najechaniem na pierwszą pętlę – tak w skrócie można opisać zasadę działania typowego systemu parkingowego.

Jak walczyć z terroryzmem, handlem narkotykami i przemytem? Jednostki Policji korzystają ze specjalistycznych urządzeń do detekcji i2017 3 52 1 identyfikacji materiałów niebezpiecznych. W branży profesjonalnych detektorów liderem jest Laser Detect Systems.

Elektroniczne zabezpieczenia techniczne, w tym systemy alarmowe, aby spełnić swoje zadanie, 2017 3 52 1muszą być jak najlepiej dopasowane do preferencji użytkowników i typu chronionego obiektu. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń SSWiN?

Systemy monitoringu instalowane w środkach komunikacji publicznej zwiększają bezpieczeństwo i 2017 3 52 1komfort podróżowania. Założeniem rozwiązań tego typu jest możliwość szybkiego zidentyfikowania sprawców wandalizmu i innych wykroczeń.

VL MN1000

Panasonic wprowadził nowy system wideodomofonowy VL-VN1900 oparty na protokole IP. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o dużych obiektach, które wymagają integracji pomiędzy różnymi systemami w budynku, np. monitoringu, kontroli dostępu czy telefonicznym.

Nowy model (VL-VN1900) współpracuje z wieloma urządzeniami, w tym kamerami CCTV, telefonami SIP i rejestratorami sieciowymi. Przy wykorzystaniu technologii Power over Ethernet system można podłączyć za pomocą pojedynczego kabla, co zmniejsza złożoność instalacji oraz jej koszt.System może wówczas obsługiwać do 2000 urządzeń SIP przy użyciu standardowego PoE z dodatkiem modułu sterującego.