Prawie 300 pracowników służb informacyjno-porządkowych zapewniło bezpieczny przebieg XII Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbyły się w ubiegły weekend. Grupa Impel już po raz siódmy była odpowiedzialna za zabezpieczenie tych prestiżowych zawodów organizowanych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

 

Impel zakopane

 

Zawody w skokach narciarskich rozgrywane w stolicy polskich Tatr to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce, od lat uznawane przez zawodników i kibiców za najlepsze zawody z całego cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Co roku komplet publiczności na Wielkiej Krokwi ogląda skoki najlepszych zawodników w tej dyscyplinie. W tym roku w zawodach indywidulanych i drużynowych wzięło udział 68 zawodników reprezentujących 19 krajów.


Trzydniowe zawody organizowane przez Tatrzański Związek Narciarski na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi zobaczyło prawie 58 tys. kibiców. Zawody rozpoczęły piątkowe eliminacje, które podziwiało ponad 10 tys. kibiców. Konkursy rozgrywane w sobotę i niedzielę oglądał komplet publiczności, czyli prawie 24 tys. kibiców. Za bezpieczeństwo wydarzenia odpowiadało 300 pracowników służb informacyjno-porządkowych.


- Tegoroczne zawody przebiegły spokojnie, nie odnotowaliśmy zwiększonej liczby interwencji w porównaniu do lat ubiegłych. W ciągu trzech imprez nasi pracownicy podjęli kilka interwencji związanych ze złamaniem regulaminu imprezy masowej,– podsumowuje Artur Patyk z Grupy Impel odpowiedzialny za organizację ochrony podczas Pucharu Świata w Zakopanem.


Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa kibiców i zawodników na terenie Wielkiej Krokwi pracownicy Impel Facility Services (poprzednio Impel Security) byli również odpowiedzialni za zabezpieczenie infrastruktury i miejsc pobytowych ekip sportowych biorących udział w zawodach. Kluczowe obiekty, w tym teren Wielkiej Krokwi, były objęte ochroną przez 8 dni. Grupa Impel była Kontakt: Katarzyna Marszałek (71) 78 09 107, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. odpowiedzialna również za skompletowanie pełnej dokumentacji i uzyskanie wszystkich zezwoleń wymaganych do organizacji imprezy masowej. Przygotowania trwały kilka miesięcy, a pierwsze spotkanie służb zaangażowanych w organizację wydarzenia odbyło się już we wrześniu ubiegłego roku.

 

Impel Facility Services specjalizuje się w zabezpieczaniu imprez o charakterze masowym. Usługa ochrony imprez masowych jest realizowana poprzez zintegrowane podejście do zarządzania bezpieczeństwem, a profesjonalizm i doświadczenie gwarantuje jej skuteczne wykonanie. -Mamy duże doświadczenie w zabezpieczaniu tego typu wydarzeń. W ostatnim czasie byliśmy odpowiedzialni za zabezpieczenie takich wydarzeń jak The World Games 2017, Szczyt NATO w Warszawie, EURO 2012 czy wyścig kolarski Tour the Pologne – mówi Piotr Kalisz, Dyrektor Handlowy Regionu Śląsko-Małopolskiego w Grupie Impel.


Poza zawodami Pucharu Świata Grupa Impel współpracuje z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim przy organizacji zawodów krajowych oraz FIS CUP i Continental Cup.

 


Informacje o Grupie Impel


Impel to największa w Polsce grupa firm specjalizujących się w outsourcingu usług dla instytucji i przedsiębiorstw. Posiada ponad 27-letnie doświadczenie we współpracy z wymagającymi Klientami, Impel oferuje kompleksowe rozwiązania optymalizujące obszary organizacji pracy, doboru technologii oraz zarządzania personelem. Grupa oferuje największą na rynku polskim liczbę usług dla biznesu w następujących obszarach:

  • Obsługa nieruchomości [FM] m.in.: utrzymanie czystości, ochrona osób i mienia, serwis techniczny, opieka nad pacjentem, catering, rental odzieży,
  • Obsługa procesów biznesowych i IT [DS&BPO] m.in.: obsługa księgowa, obsługa kadrowo-płacowa, zarządzanie dokumentami, doradztwo podatkowe, infrastruktura informatyczna,
  • Usługi dla przemysłu [IS] m.in.: czyszczenie przemysłowe, wsparcie utrzymania ruchu, usługi remontowo-budowlane.

Grupa Impel obsługuje 6,5 tys. Klientów na terenie całego kraju. Zarządza pracą 60 tys. osób. W filozofię działania Grupy Impel wpisane jest wspieranie przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i sportowych oraz troska o osoby potrzebujące pomocy. Impel wspiera aktywność sportową dzieci i młodzieży oraz Fundację ProCuro. Ponadto Grupa Impel wraz z Fundacją „Na ratunek dzieciom z Kontakt: Katarzyna Marszałek (71) 78 09 107, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. chorobą nowotworową” we Wrocławiu wsparła budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej - „Przylądek Nadziei” dla Akademii Medycznej we Wrocławiu.

 

Pin It