Powszechność dostępu i korzystanie z zalet energii elektrycznej wymaga sprawnego działania rozbudowanego układu urządzeń do jej wytwarzania, przesyłania i rozdziału. Przesył energii z elektrowni do odbiorcy możliwy jest dzięki rozległej sieci linii i stacji elektroenergetycznych, które muszą być skutecznie chronione w sposób zapewniający ciągłość ich działania.

 

 

2015 06 31 1

2015 06 31 2

 

 

Największy dostawca energii w USA, posiadający ponad 5 000 stacji elektroenergetycznych, poszukiwał rozwiązania gwarantującego skuteczną i ekonomiczną ochronę swoich obiektów. Istniejący system kamer wideo, zamocowanych na słupach, wykazywał bowiem skłonność do wysyłania fałszywych alarmów, generując niepotrzebne koszty. Ponadto, ze względu na wysokie rachunki związane z nadmierną transmisją danych wideo wynikającą z tysięcy fałszywych alarmów, ww. system został nisko oceniony przez niezależnych specjalistów w zakresie zabezpieczeń. W celu wybrania najskuteczniejszego rozwiązania, które ograniczy do minimum liczbę fałszywych alarmów zlecono wykonanie niezależnego audytu.

 

W jednym z problematycznych obiektów przeprowadzono kompleksową próbę wykrywania zdarzeń, której celem było wybranie najbardziej efektywnego, dokładnego oraz niezawodnego rozwiązania. Audyt zaowocował wybraniem czujek PIR PRO E-100H ADPRO by Xtralis. Z uwagi na dokładność i niezawodność zostały one ocenione jako najlepsze w swojej klasie, wykazując najwyższą skuteczność oraz najniższy procent fałszywych alarmów. Oprócz bezawaryjnego procesu wykrywania, czujki PIR z serii PRO E bez problemu integrowały się z systemem ochrony firmy trzeciej, umożliwiającym zarządzanie, gromadzenie i scalanie danych ze wszystkich rodzajów urządzeń. Funkcjonalność całego systemu umożliwiła stworzenie odpowiednich procedur pozwalających na szybką, zdalną reakcję na dane zdarzenie.

 

Czujki kurtynowe i wolumetryczne o zasięgu do 220 metrów z serii PRO E marki ADPRO by Xtralis, oferują innowacyjne funkcje, takie jak 360PROtect™ dla ochrony o zasięgu 360 stopni, zabezpieczenie 3D umożliwiające wykrycie obracania i manipulowania urządzeniem, aplikację mobilną iCommission™ służącą do samodzielnej instalacji.

 

Czujki PIR z serii PRO E ADPRO by Xtralis występują w wersji przewodowej i bezprzewodowej. Dzięki temu można je stosować praktycznie w każdych warunkach. Często ze względu na anomalie topograficzne, krajowe i lokalne wytyczne oraz normy w zakresie bezpieczeństwa, wykonywanie wykopów kablowych może być kosztowne lub wręcz niemożliwe. W takim przypadku można wykorzystać czujki PIR w wersji bezprzewodowej umożliwiające szybką instalację, łatwą konfigurację, niezawodną ochronę w odległości do 120 m od każdej czujki, a także trzykrotnie większy zasięg wykrywania niż którykolwiek z konkurentów – i to bez wykopów kablowych!

 

 

2015 06 31 3

 

 

Dodatkowo czujki PIR z serii PRO E, połączone w jeden system pozwalają na analizę sygnału alarmowego, dzięki czemu przemieszczające się zagrożenia z jednej do drugiej strefy ochrony, mogą być odpowiednio monitorowane.

 

Niezawodne czujki o dalekim zasięgu w połączeniu z analizą wideo, zapewniają niezwykle niski współczynnik fałszywych alarmów (FAR, ang. False Alarm Rate), co daje bardzo wysokie prawdopodobieństwo wykrycia zagrożenia (POD, ang. Probability of Detection). Czujki marki ADPRO by Xtralis w połączeniu z kamerami termowizyjnymi oraz rozwiązaniami do transmisji, archiwizacji i zaawansowanej analizy wideo, zapewniają niezrównany poziom efektywności. Ich producent – Xtralis – to wiodący globalny dostawca niezawodnych rozwiązań w zakresie wczesnego wykrywania zagrożenia, które umożliwiają zapobieganie katastrofom, dając użytkownikom czas na reakcję oraz umożliwiając ciągłość działania obiektom infrastruktury krytycznej.

 

Ten poziom skuteczności wymagany jest przy dużej infrastrukturze składającej się z wielu obiektów. W takim przypadku wysoki współczynnik FAR znacznie obniża wartość inwestycji w zabezpieczenia.

 

 

Artykuł firmy Linc Polska Sp. z o.o.

 

Źródła:
www.xtralis.com
www.linc.pl/xtralis/
www.flir-termowizja.pl

Pin It