Aliro jest nowym systemem kontroli dostępu firmy Vanderbilt, który został stworzony na bazie 30 lat doświadczeń z dziedziny technicznych systemów ochrony mienia. Interfejs operatora i użytkownika systemu Aliro jest w języku polskim. System Aliro jest w pełni gotowy do sprzedaży na polskim rynku. To następna generacja rozwiązań w portfolio produktów kontroli dostępu. Aliro ma wbudowaną funkcjonalność komunikacji sieciowej. Dzięki zastosowaniu IP możliwe jest administrowanie nim z wykorzystaniem zwykłej przeglądarki sieciowej lub darmowej aplikacji mobilnej. Jest to ciekawa propozycja, która adresowana jest do klientów ceniących zaawansowanie techniczne w konkurencyjnej cenie.

 

 

2015 05 30 2

2015 05 30 1

 

 

Aliro – nowoczesna odpowiedź na potrzeby runku

 

System Aliro został opracowany w odpowiedzi na rosnące wymagania rynku dotyczące uproszczenia interfejsu operatora oraz potrzeby uniezależnienia się od platformy, na której instalowane są aplikacje. Korzyści płynące z Aliro są zarówno dla instalatorów, którzy mogą szybko go zainstalować, jak i dla projektantów, którzy mogą całość łatwo zaprojektować. Oczywiście użytkownik końcowy do dyspozycji będzie miał niezawodne urządzenia o nowoczesnym i estetycznym wyglądzie, które mogą być instalowane nawet w najbardziej prestiżowych obiektach.

 

 

Rozwijane przez inżynierów – zaprojektowane przez użytkowników

 

W wielu przypadkach zastosowań, kontrola dostępu nie musi być skomplikowana, a jej instalacja zbyt czasochłonna. Aliro wpisuje się w powyższe wymagania choćby, dlatego, że posiada uproszczoną architekturę, automatyczne wykrywanie nowych urządzeń w systemie, możliwość obsługi przez przeglądarkę www i aplikacje mobilne na systemy iOS i Android itd. Poza tym wystarczy tylko jedna licencja (bezpłatna), aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji oraz mieć możliwość dokonywania uaktualnień całego oprogramowania. Komunikacja pomiędzy urządzeniami Aliro odbywać się może przez sieć IP lub po RS485. Warto wspomnieć, że system wspiera wiele języków w tym oczywiście polski. Język, w jakim wyświetlane są komunikaty, zależy od preferencji indywidualnego użytkownika. Czytane mogą być one m.in. na wyświetlaczach typu OLED, w które wyposażone są czytniki kart.

 

System kontroli dostępu oparty o Aliro łatwo jest zaprojektować, wycenić oraz zainstalować dzięki specjalnie ograniczonej niewielkiej ilości urządzeń, które w nim się stosuje.

 

 

2015 05 31 1

 

 

Architektura systemu

 

Maksymalna ilość przejść w jednym systemie Aliro to 512 drzwi. Jego architektura opiera się na tym, że każde pojedyncze przejście wyposażone jest w jeden kontroler zwany Access Point (AP), który tym przejściem zarządza. Po wyjęciu z opakowania AP-y są wstępnie skonfigurowane i wystarczy je podłączyć do systemu, aby zostały automatycznie wykryte i „wczytane”. Kontrolery komunikują się pomiędzy sobą przez sieć IP lub po magistrali RS485, natomiast czytniki zgodnie z protokołem Clock/Data lub Wiegand. Można dołączyć aż 4 czytniki do jednego kontrolera. W systemie znajduje się też serwer, w którym zawarte są wszystkie dane konfiguracyjne,a także logi ze zdarzeniami. 

 

 

Czytniki ARxx-MF

 

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo czytniki serii ARxxS-MF stosowane w Aliro obsługują najnowszą technologię kart Mifare, na których znajdująca się informacja jest zakodowana algorytmem DESfire EV1. Czytniki serii ARxxS-MF czytają także inne popularne formaty takie jak: Mifare Classic czy Mifare Plus. Maksymalna ilość kart w jednym systemie Aliro to 100 000. Czytniki Aliro występują w dwóch wariantach, tj. z klawiaturą lub bez.

 

 

2015 05 31 2

 

 

Korzystanie z kontroli dostępu

 

Gdy użytkownik lub operator zaloguje się do systemu poprzez przeglądarkę lub aplikację mobilną i ma odpowiedni poziom uprawnień, może w czasie rzeczywistym obserwować aktualne i historyczne zdarzenia różnego typu. Ponadto może dodawać nowych użytkowników, zmieniać ich kody PIN, dodawać im karty, zdalnie otwierać/blokować przejścia itd. Pomocne w wielu wypadkach, zwłaszcza przy bardziej rozległych systemach, będzie stosowanie wbudowanych filtrów w oprogramowaniu, które usprawniają wyszukanie odpowiedniej informacji w rozległej bazie danych. Wszystkie zdarzenia dotyczące wejść oraz wyjść są zapisywane w kontrolerach oraz na serwerze. 

 

Nowa koncepcja kontroli dostępu Aliro firmy Vanderbilt to prosta architektura, której sercem jest serwer komunikujący się z resztą systemu po sieci IP. Kontrolery drzwiowe dysponują pełną informacją o systemie. Czytniki kart to urządzenia, które wspierają zaawansowane technologie zabezpieczenia danych. Zoptymalizowana ilość urządzeń systemu Aliro sprawia, że łatwo jest całość zaprojektować. Wreszcie, cena systemu jest bardzo atrakcyjna a stosunek ceny do możliwości jest bardzo konkurencyjny – nawet w przypadku bardziej ekonomicznych zastosowań.

 

 

2015 05 31 3

 

 

Artykuł firmy Vanderbilt International
http://vanderbiltindustries.com/ 

Pin It