logo Panasonic

NOWA FIRMA I-PRO EMEA PRZEJMIE JEDNOSTKI BIZNESOWE SECURITY I INDUSTRIAL MEDICAL VISION FIRMY PANASONIC.

Firmy Panasonic Europe B.V. i Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) ogłosiły dziś przejęcie jednostek biznesowych European Security i Industrial Medical Vision (IMV), obecnie należących do PSCEU, przez nowo założoną niezależną firmę i-PRO EMEA B.V. (i-PRO EMEA), która oficjalnie rozpocznie działalność 1 października 2021 roku i będzie stanowiła część zlokalizowanej w Japonii spółki Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. (PIPS).

Historia i początki

Security i IMV stanowią część firmy Panasonic Connected Solutions Company. Jednostki te mają niemal 60 lat doświadczenia w opracowywaniu systemów zabezpieczeń i sprzętu medycznego. Bazując na innowacyjnych rozwiązaniach i pionierskich technologiach dostosowanych do potrzeb i wymagań rynku, firma stworzyła produkty wyróżniające się niewiarygodną jakością obrazu i solidnością, które zapewniły jej pozycję lidera na rynku europejskim.

W ramach zmian strategicznych wprowadzanych w PSCEU firmy Panasonic i PIPS zdecydowały się na transfer biznesowy i założenie nowej spółki pod nazwą i-PRO EMEA. Celem jest kontynuowanie działalności i kultywowanie dziedzictwa stworzonego przez firmę Panasonic na przestrzeni ostatnich 60 lat.

Wizja przyszłości

Firma Panasonic rozwija działalność jednostek biznesowych Security i IMV w Europie we współpracy ze swoimi partnerami. Bardzo cenimy sobie bliskie i owocne relacje z nimi. Bez efektywnej sieci zaangażowanych partnerów sukces naszych jednostek biznesowych zajmujących się zabezpieczeniami i rozwiązaniami IMV nie byłby możliwy, powiedział Hiroyuki Nishiuma, dyrektor zarządzający PSCEU.

Od kiedy rozpoczęło się wdrażanie strategicznych zmian globalnych w jednostce PSCEU, poszukiwaliśmy firmy partnerskiej, która mogłaby kontynuować działalność naszych jednostek biznesowych zajmujących się systemami zabezpieczeń i rozwiązaniami IMV oraz wspomóc nasze działania zgodnie z wymaganiami obecnego rynku i klientów. Uznaliśmy, że najlepszym kandydatem, który z pewnością utrzyma wiodącą pozycję naszej firmy na rynku, będzie PIPS, dodaje Nishiuma.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia nowej placówki i-PRO w Europie. Otwarcie spółki i-PRO EMEA to ważny etap rozwoju i-PRO na skalę globalną, powiedział Masato Nakao, prezes zarządu i dyrektor generalny Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. Opracowujemy i dostarczamy naszym klientom produkty obejmujące różne innowacyjne rozwiązania. Za pomocą najnowocześniejszych technologii zwiększamy możliwości ludzkich zmysłów, aby uwieczniać najważniejsze momenty i umożliwiać działanie specjalistom mającym bezpośredni kontakt z klientami. To cel naszego istnienia w społeczeństwie. Aby móc urzeczywistniać filozofię „potęgi prawdy”, która jest wpisana w logo naszej firmy, zamierzamy nadal działać w sposób elastyczny, odważny i szczery, podsumowuje Nakao.

Siedziba główna i-PRO EMEA będzie się mieścić w Amsterdamie, a oficjalną działalność firma rozpocznie 1 października 2021 roku. Dotychczasowe kontakty biznesowe pozostają aktualne. Przejęcie firmy Panasonic przez i-PRO EMEA nie wpłynie na codzienną działalność.

O Panasonic

Panasonic Corporation to obecny na rynku od 1918 r. światowy lider w opracowywaniu innowacyjnych produktów i technologii w obszarze elektroniki konsumenckiej oraz rozwiązań dla klientów z branż motoryzacyjnej, nieruchomości oraz rozwiązań technologicznych dla wielu sektorów B2B, w tym branży wizualnej, produkcji TV/film, bezpieczeństwa i kilku innych. Posiada 522 spółki zależne i zarządza 69 firmami stowarzyszonymi na całym świecie. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2021 roku firma Panasonic odnotowała skonsolidowaną sprzedaż netto na poziomie 54.02 mld euro (6.7 bln jenów). Firma z zaangażowaniem poświęca się tworzeniu nowych wartości poprzez współpracę przy opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań, aby jej klienci mogli żyć lepiej w dzisiejszym świecie. Więcej informacji o koncernie Panasonic można znaleźć na stronie internetowej https://www.panasonic.com/global.

 O Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Security Solutions jest jednostką biznesową Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU), z główną siedzibą w Wiesbaden (Niemcy). Opracowuje rozwiązania gwarantujące najwyższą jakość obrazów w każdym środowisku. Oferuje niezawodne, zaawansowane technologicznie kamery i systemy rejestrowania obrazu. Rozwiązania te można wdrożyć w ekonomicznych systemach zabezpieczeń, które pozwalają zaoszczędzić użytkownikom wielu zmartwień. Ich dodatkową zaletą są technologie SI firmy Panasonic, takie jak rozpoznawanie twarzy czy funkcje analityczne. Pozawalają one również poprawić doświadczenia klientów w obszarach takich jak spersonalizowane reklamy czy procesy związane z ruchem odwiedzających, by zapewnić wyższy poziom obsługi. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/.

Pin It