01aMonitoring nawet tam, gdzie nie ma do tego przygotowanej infrastruktury

Znaczna większość systemów do monitoringu jest oparta na istniejącej infrastrukturze – dostępie do internetu, stałego zasilania i bezpiecznym terenie instalacji. Niestety dla wielu z lokalizacji spełnienie takich wymogów jest niemożliwe. Często są to miejsca, w których dochodzi do aktów wandalizmu, kradzieży i niszczenia mienia, tam również powstają gruzowiska z nielegalnie wyrzucanych odpadów. Obszary te są wyzwaniem dla branży security, ponieważ trudno tam zapewnić monitoring wizyjny. Problem ten dotyczy także poligonów, żwirowni, pasiek, działek rekreacyjnych, placów budów i innych różnych obiektów chronionych przez agencje. Problem ten trapi wielu klientów komercyjnych z sektora budżetowego, służb mundurowych i służb specjalnych.

Co z fotopułapkami?

 Jesteśmy jednym z pierwszych dystrybutorów fotopułapek w Polsce i wciąż aktywnie dystrybuujemy kilkadziesiąt różnych modeli najbardziej rozpoznawalnych producentów. Jako pierwsi w kraju zauważyliśmy niebezpieczeństwo związane z użytkowaniem fotopułapek po wprowadzeniu RODO, na co odpowiedzią było wprowadzenie do oferty fotopułapek z szyfrowaniem danych. Jednak nawet najbardziej zaawansowane kamery leśne nie posiadają zalet, które ma system Reconeyez.

Po pierwsze – detektor

Reconeyez jest systemem bezprzewodowych kamer z oprogramowaniem online do zarządzania materiałami wideo i samymi kamerami. Urządzenia produkowane są w Estonii, a sam system istnieje na rynku od 12 lat i jest sprawdzony przez setki użytkowników w ponad 35 krajach. Pierwszym jego komponentem jest detektor, czyli kamera z dwoma obiektywami (do pracy dziennej i nocnej) i diodami podczerwieni. Czujka PiR jest w stanie wykryć ruch z 30 metrów, po czym następuje wykonanie zdjęć. Minimalny interwał między nimi to 100 milisekund, co oznacza, że w ciągu jednej sekundy detektor może wykonać 10 zdjęć! Ma to bardzo duże znaczenie w trakcie fotografowania szybko poruszających się osób i pojazdów, by uchwycić najważniejsze klatki – np. z widocznymi numerami tablicy rejestracyjnej lub detalami twarzy.

Po drugie – mostek

Za wysyłkę zdjęć odpowiedzialny jest mostek – osobny nadajnik, który łączy się z detektorami drogą radiową 2.4 GHz. Jeden mostek może pracować w zestawie z maksymalnie 8. detektorami jednocześnie i może być ustawiony w odległości do 500 metrów od nich. Możliwość konfiguracji ułożenia detektorów i mostków jest dowolna, ponieważ detektory mogą pełnić rolę repeaterów i przekazywać zdjęcia również z innych urządzeń, które znajdują się w sieci, ale które nie mają komunikacji radiowej bezpośrednio z mostkiem. Możemy więc rozwiesić detektory tak, by były w podobnej odległości od mostka, lub ustawić system w linii.

Zdjęcia przesyłane są następnie przez mostek przez moduł GSM lub link radiowym 869/915Mhz na serwer z analityką obrazu. Mostek Reconeyez pracuje z kartami SIM każdego polskiego operatora komórkowego – wystarczy tylko raz przeprowadzić konfigurację sieci.

Po trzecie – oprogramowanie z analityką obrazu, minimalizującą fałszywe alarmy

Jedną z kluczowych zalet systemu Reconeyez jest aplikacja do obsługi systemu. Domyślnie odbywa się to przez konto użytkownika założone na serwerze producenta, ale istnieje też możliwość kupna serwera i oprogramowania on-site (u klienta). Aplikacja służy do przeglądania zdjęć, monitorowania statusu detektorów i mostków oraz do konfiguracji urządzeń. Użytkownik otrzymuje dostęp jako administrator i ma pełne możliwości w tworzeniu subkont dla kolejnych użytkowników. Może on nadać im różny stopień dostępu, a także może przypisać dla nich konkretne urządzenia – możliwe jest więc rozdzielenie zadań i obowiązków nawet w bardzo dużych strukturach pracowniczych. Istotną funkcjonalnością systemu jest analityka obrazu, która przebiega automatycznie na każdym przesłanym zdjęciu. Wszystkie zdjęcia, na których zostaje wykryta osoba lub pojazd będą automatycznie oznaczone jako alarm. Analityka obrazu znacznie minimalizuje liczbę fałszywych alarmów, oszczędza czas i bardzo podnosi skuteczność systemu.

Wygodna i bezpieczna obsługa dzięki pojemnym akumulatorom

Dlaczego wygodna? Pojemne akumulatory oznaczają rzadsze wizyty w miejscu instalacji, co oszczędza czas i pieniądze potrzebne na dojazdy. Dlaczego bezpieczna? Częste wizyty przy urządzeniach mogą zwrócić niepotrzebną uwagę osób postronnych.

02

Akumulatory Li-Ion stosowane w systemie Reconeyez to ogniwa o pojemności 10 200 mAh, które pozwalają na wykonanie aż 50 000 zdjęć, lub pracę przez 400 dni w trybie stand-by. Są to wartości nieosiągalne dla fotopułapek i innych kamer mobilnych. Detektor mieści jeden akumulator, a mostek aż cztery. Wymiana akumulatora jest niezwykle prosta i zajmuje kilkanaście sekund. Dla dodatkowego zabezpieczenia można zainstalować syrenę, która w trakcie wykrycia intruza nada odstraszający audiowizualny sygnał. Wszystkie urządzenia – mostki, detektory i syreny można podpiąć pod panel solarny, dodatkowy zestaw baterii lub nawet podłączyć pod zasilanie z sieci.

Bardzo prosty montaż

Instalacja detektorów i mostków jest bardzo łatwa i opiera się na uniwersalnym uchwycie montażowym, który posiada zarówno otwory do montażu na śruby lub kołki rozporowe, jak i wejścia na parciane paski montażowe. Ze strony, z której uchwyt łączy się z urządzeniem, mamy do dyspozycji okrągłą głowicę, która pozwala w dużym stopniu regulować położenie i kąt nachylenia detektorów i mostków.

Co z integracją?

Reconeyez można integrować z innymi systemami bezpieczeństwa – w tym z systemami wykorzystywanymi przez agencje ochrony i centra monitoringu miejskiego.

03Szyfrowanie danych zapewniające bezpieczeństwo

System Reconeyez korzysta z AES128 i ECC. Wszelkie połączenia między detektorem a mostkiem i między mostkiem a serwerem są szyfrowane, a zdjęcia zapisywane w pamięci wewnętrznej detektorów.

Alarmy kradzieżowe

Monitoring mobilny zazwyczaj pozostawiany jest w miejscu obserwacji bez nadzoru. Na szczęście urządzenia Reconeyez są wyposażone we wbudowany akcelerometr, który reaguje na poruszenie i przesyła alarm do użytkowników. Dodatkowo, detektory w momencie poruszenia robią zdjęcie, co zwiększa szansę na rozpoznanie złodzieja. Akcelerometr można w bardzo dużym zakresie regulować (w każdym urządzeniu z osobna), co pozwala wykluczyć fałszywe alarmy czujnika antykradzieżowego.

I do ogródka, i do ogrodu... np. botanicznego?

Reconeyez jest w pełni skalowalny i nie ważne, czy będą to trzy detektory do ochrony parku miejskiego, czy trzydzieści detektorów do ochrony parku narodowego. Dzięki temu sprawdzi się on wszędzie tam, gdzie jest potrzeba monitoringu, a nie ma odpowiedniej infrastruktury dla kamer CCTV.

Aktualnie rozbudowujemy sieć partnerów, w związku z czym zapraszamy do nawiązania kontaktu i rozpoczęcia współpracy – wszystkim oferujemy szerokie wsparcie techniczno-handlowe, szkolenia i atrakcyjne warunki projektowe.

Charakter produktu umożliwia nie tylko jego sprzedaż, ale również najem krótko i długoterminowy – chętnie przedstawimy szczegóły tego rozwiązania Partnerom i Klientom końcowym.

Sprawdź: reconeyez.pl

O FIRMIE
Firma TVprzemyslowa od 2007 roku prowadzi dystrybucję systemów telewizji przemysłowej, a także innych rozwiązań z zakresu zabezpieczeń technicznych. Od wielu lat specjalizuje się w monitoringu mobilnym, dostarczając unikalne rozwiązania wyposażone we własne zasilanie i moduły bezprzewodowej komunikacji danych. Pracownicy kierują się wartościami rzetelnej i uczciwej współpracy z partnerami i klientami końcowymi, stawiając przy tym na ochronę projektową i wsparcie przy realizacji wspólnych działań.

arrow   tvprzemyslowa.pl
 envelope   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 phone   +48 61 8750 476
Pin It