2016 02 72 1

Detektywistyka nie kończy się tylko na zakupie dobrego sprzętu, czasami potrzebne są usługi profesjonalistów, aby rozwiązać problem. Ostatnio popularność zyskuje: odzyskiwanie lub kasowanie danych, wsparcie profesjonalnego, prywatnego detektywa, montaż podsłuchów i kamer w przedmiotach codziennego użytku, które ma na celu ochronę domu czy mieszkania. Polacy coraz chętniej zaglądają do sklepów detektywistycznych.

Prywatny detektyw dla każdego

 

Nie każdy ma możliwości, umiejętności oraz wiedzę do skutecznego zbierania informacji. W takich sytuacjach trzeba sięgnąć po pomoc prywatnego detektywa. Jest on w stanie prowadzić takie operacje jak zbieranie i dokumentowanie materiału do spraw rozwodowych, obserwacja i poszukiwanie osób, wykrywanie podsłuchów, sprawy spadkowe czy gospodarcze i wiele innych.

 

Nasz zespół detektywów ściśle współpracuje z kancelariami prawniczymi, dlatego mamy pewność, że zebrane dowody mają moc prawną i zostaną wykorzystane np. w sądzie. Doświadczenie zebrane przez wrocławskich detektywów podczas wszystkich dotychczasowych spraw pozwala nam na szybszą analizę problemu i natychmiastowe przystąpienie do działania – mówi Paweł Wujcikowski, właściciel firmy Spy Shop.

 

 

2016 02 72 2

 

 

Odzyskiwanie i usuwanie danych 

 

Kolejną usługą, która może przydać się praktycznie każdemu, jest odzyskiwanie danych z różnych nośników. Nieważne, czy są to zdjęcia z wakacji, wideo z wesela czy poufne, firmowe dane. Większość plików można odzyskać dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod i wsparciu wykwalifikowanych specjalistów. Dane można odzyskać z różnych urządzeń, tj.: pendrive, dysk twardy, pamięć flash oraz z telefonu komórkowego. Ważne jest, aby niezwłocznie wyłączyć urządzenie po zauważenia utraty danych.

 

A co w przypadku usuwania informacji? Nic prostszego. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych mogą również skutecznie i trwale usunąć niepotrzebne dane tak, aby nikt inny nie mógł ich odtworzyć. Jest to ważna usługa dla firm i instytucji, które z racji swojej działalności zobligowane są do zachowania poufności danych. Takie metody stosowane są również przez duże korporacje, głównie jako środek prewencyjny przed szpiegostwem przemysłowym. Tu wymagany jest profesjonalizm, który oferują takie firmy jak Spy Shop. Jest to istotna usługa, ponieważ najpopularniejszą formą gromadzenia informacji są np. dyktafony czy rekordery.

 

 

2016 02 72 3

 

 

Jak poprawić jakość nagrania

 

Czasami sprzęt używany do zapisu sygnału audio jest słabej jakości, a tym samym nagrania mogą pozostawiać wiele do życzenia. Bywają sytuacje, gdzie samo otoczenie jest utrudnieniem, np. hałaśliwe ulice, puby, zakłady pracy. W takich przypadkach warto oddać materiał dźwiękowy w ręce specjalistów. Proces ekspertyzy fonetycznej składa się z fazy odszumiania, filtracji częstotliwościowej oraz korekcji dźwięku, tak aby wzmocniony został tylko ludzki głos.

 

 

2016 02 73 1

 

 

Kontrola pracownika i ochrona domu

 

Od jakiegoś czasu popularna jest usługa montażu podsłuchów w przedmiotach codziennego użytku. Dlaczego? Ponieważ zakup i instalacja np. minikamery zakamuflowanej w budziku może zwiększyć bezpieczeństwo naszego garażu, domu czy mieszkania. W niektórych przypadkach lepiej zainstalować podsłuch w przedmiocie, który już jest elementem wystroju. Zniweluje to ryzyko wykrycia pluskwy oraz zapewni ciągły dostęp do danych. Moduł podsłuchowy jest bardzo mały i w zależności od modelu może mieć zasięg do 2000 m w terenie otwartym. Istnieje też możliwość instalacji lokalizatora GPS, jeśli zależy nam na śledzeniu pojazdu lub ważnej przesyłki.

 

Firma Spy Shop od lat zajmuje się sprzedażą wysokiej klasy sprzętu detektywistycznego. 

 

Moduły audio i wideo możemy zainstalować w dowolnym sprzęcie, np.: lampa, radio, plecak, zabawka czy listwa zasilająca. Spy Shop oferuje wysokiej klasy sprzęt, a nasi specjaliści służą radą w doborze rozwiązań, a także w kwestii legalności zastosowania podsłuchów i kamer – tłumaczy Krzysztof Rydlak, specjalista w sklepie Spy Shop.

 

 

2016 02 73 2

2016 02 73 3

 

 

Za sprawą urządzeń rejestrujących głos i obraz w łatwy sposób będzie można zabezpieczyć firmę przed stratami finansowymi, spowodowanymi przez nieuczciwych pracowników lub działania konkurencji. Zakamuflowane kamery Wi-Fi są też idealnym rozwiązaniem dla osób, które opuszczają dom na czas urlopu i chcą kontrolować co dzieje się na ich posesji. W razie włamania złodziej nie odkryje kamery, a dzięki modułowi Wi-Fi można zdalnie monitorować zdarzenia w mieszkaniu.

 

Wszystkie wymienione usługi dostępne są w sieci sklepów detektywistycznych Spy Shop. Oferowany przez firmę sprzęt pozwala na pełny profesjonalny podgląd pomieszczeń i kontrinwigilację, a rozwiązania skierowane są zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Świadcząc nasze usługi nie stosujemy środków technicznych oraz metod i czynności operacyjno-rozpoznawczych, zastrzeżonych dla upoważnionych organów administracji publicznej. Spy Shop to sieć placówek w 7 miastach w Polsce: Gdynia, Szczecin, Poznań, Bydgoszcz, Wrocław, Katowice i Kraków. Asortyment dostępny jest również online w sklepie www.spyshop.pl. 

 

 

Artykuł firmy
Spy Shop

Pin It