Milan Cathedral 1Od ponad sześciu wieków mediolańska katedra słynie jako miejsce o wspaniałej architekturze oraz unikalnym zbiorze rzeźb. Jest ona również jednym z symboli miasta.

Incydent jaki miał miejsce w lipcu 2013 pokazał, że konieczne jest wzmocnienie bezpieczeństwa w tym miejscu. Fundacja Enzo Hruby'ego jest liderem w Europie i we Włoszech w dziedzinie zapewniania bezpieczeństwa w miejscach historycznych oraz zabezpieczania wystaw artystycznych. Organizacja ta szybko powzięła kroki, we współpracy z działem profesjonalnych systemów bezpieczeństwa Samsung Techwin, mające na celu zainstalowanie najnowocześniejszego systemu telewizji przemysłowej w tym ważnym i prestiżowym obiekcie.

"Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy zaoferować usługi naszemu miastu" powiedział Carlo Hruby, wiceprezydent Fundacji Enzo Hruby'ego. "Projekt ten to instalacja systemu nadzoru wizyjnego dla unikalnego zabytku architektury, symbolu Mediolanu oraz pewnego obszaru Miasta, z którego korzystają na co dzień zarówno jego obywatele oraz turyści. Dziś telewizja przemysłowa jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się systemów bezpieczeństwa, a projekt ten jest świetnym przykładem współpracy sektora publicznego i prywatnego. Zastosowano w nim najnowocześniejsze technologie, których połączenie dało policji niezastąpione narzędzie, wspomagające ją w wypełnianiu swoich obowiązków."

"W projekcie tym wykorzystano najnowsze rozwiązania aby chronić miejsca, które są uwielbiane przez wszystkich obywateli Mediolanu," powiedział Fabio Andreoni, menadżer Samsung Techwin we Włoszech. "Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że możemy właśnie tu zaprezentować w jaki sposób opracowana przez nas technologia, wykorzystana w efektywny sposób, może pomóc służbom w sprawniejszym wykonywaniu swojej pracy. W szerszej perspektywie poprawi to również jakość życia mieszkańców Mediolanu. Jest to tylko jeden kawałek bardziej złożonej układanki, ale uczynienie Piazza del Duomo bardziej bezpiecznym przyczyni się również do bardziej efektywnego zarządzania tym obszarem miasta. Przełoży się na zwiększenie liczby odwiedzających to miejsce gości, a przez to i większe przychody mieszkańców. Jak wykazaliśmy możemy osiągnąć ważne cele szybko i efektywnie pozostając jednocześnie w harmonii z przestrzenią publiczną i poczuciem prywatności."

 

Milan Cathedral 2

 

PROJEKT ZABEZPIECZEŃ KATEDRY W MEDIOLANIE
Aby zapewnić bezpieczeństwo budynkowi oraz monitorować jego otoczenie oraz tarasy dachowe zainstalowano nowoczesny system nadzoru wizyjnego składający się z 20 zdalnie zarządzanych kamer HD przystosowanych do pracy w warunkach nocnych pracujących 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Dwanaście kamer z funkcjami analizy obrazu zostało zainstalowanych w najważniejszych punktach wokół katedry i zapewnia pełne pole obserwacji bez martwych stref. Siedem dalszych kamer tego typu wraz z dodatkową kamerą obrotową HD zostało zainstalowane na tarasach widokowych, całkowicie pokrywając nadzorem środkową część budynku.

Wszystkie kamery posiadają wbudowany oświetlacz podczerwieni do prowadzenia obserwacji w nocy. Nie było zatem konieczności zmiany sposobu oświetlenia oraz instalacji dodatkowej infrastruktury oświetleniowej wokół katedry oraz na tarasach widokowych. Obrazy z kamer są transmitowane do lokalnego posterunku policji oraz do regionalnej komendy policji, gdzie w połączeniu z innymi kamerami monitoringu miejskiego poddawane są przetwarzaniu w oprogramowaniu analizy obrazu. Pozwala one automatycznie wychwytywać podejrzane zachowania i obiekty w polu ich widzenia. Służby zarządzają łącznie 1300 kamerami, a za całość projektu odpowiada Umbra Control z Perugi.

"To co jest ważne w naszym projekcie to to, że chronimy nie tylko sam budynek, ale także Piazza oraz obszar wokół katedry," powiedział wiceprezydent Venerable Duomo Factory Angelo Caloia. "Co roku katedrę odwiedza 5 milionów osób, a prognozujemy że w 2015 20 milionów turystów przejdzie przez jej drzwi. Obsługa ciężko pracuje, aby katedra i wszystkie 12 towarzyszących jej budynków było w pełni dostępne dla zwiedzających. Jest to możliwe również dzięki poziomowi bezpieczeństwa jaki zapewnia nowy system. System ten jest ważny nie tylko dla samej katedry bowiem będzie intensywnie wykorzystywany również podczas zbliżającej się wystawy Expo 2015 i możemy tylko dziękować tym, którzy jak Fundacja Enzo Hruby'ego i Samsung Techwin, są gotowi dzielić z nami trudy tego zadania."

 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA MUZEUM KATDERALNEGO
Praca Fundacji Enzo Hruby'ego i Samsung Techwin nie kończy się jedynie na projekcie związanym z zabezpieczeniem mediolańskiej katedry i dziedzictwa jakie ona posiada. Obie firmy są również zaangażowane w zabezpieczanie Muzeum Duomo, które zostało otwarte 4 listopada po ośmiu latach prac renowacyjnych.

System bezpieczeństwa spełnia wymagania stawiane przez charakter budynku oraz rozmaite inne aspekty wraz estetycznymi wymaganiami instalacji w budynku, który jest domem dla eksponatów opowiadających historię katedry od roku 1573. Muzeum posiada pokaźny zbiór tkanin ozdobnych, rzeźb, modeli architektonicznych, obrazów, witraży, kotar oraz innych dzieł, które wymagają specyficznego przygotowania systemu, który zapewni im bezpieczeństwo.

W tym celu została wykorzystana ostatnia generacja kamer Samsung Techwin o rozdzielczości Full HD opartych o nowy procesor przetwarzający obraz - WiseNet 3. Gwarantuje to, że system dostarcza obraz najwyższej jakości oferując jednocześnie optymalne wykorzystanie kompresji i pasma sieciowego. Kamery zostały dobrane do poszczególnych miejsc instalacji zarówno z uwagi na wygląd zewnętrzny, jak i pod względem wydajności. Muzeum składa się z 26 pomieszczeń o powierzchni łącznej 2000 m2. Większość kamer w muzeum to mini kopułki wewnętrzne z oświetlaczami IR. Nowe kamery z obiektywem rybie-oko 360 stopni zostały zainstalowane w niektórych pokojach ekspozycyjnych w celu zapewnienia ogólnej obserwacji. Wszystkie kamery wysyłają swojego sygnały do jednostki centralnej jaką stanowią trzy rejestratory sieciowe Samsung Techwin SRN-1000.

 

FUNDACJA ENZO HRUBY'EGO
Fundacja Enzo Hruby została założona w Mediolanie sześć lat temu z inicjatywy rodziny Hruby oraz HESA S.p.A. Zawdzięcza ona swoje imię założycielowi oraz obecnemu prezesowi - Enzo Hruby'emu, który rozpoczął sprzedaż elektronicznych systemów bezpieczeństwa we Włoszech wprowadzając na rynek pierwszy taki system w końcu lat 60-tych XX wieku. Fundacja ma na celu promowanie zabezpieczania dóbr kultury przed kradzieżami i wandalizmem przez stosowanie właściwe dobranych systemów bezpieczeństwa wykorzystujących najnowszą technologię.

Wśród szeregu inicjatyw Fundacja Enzo Hruby'ego ma udział w zapewnianiu bezpieczeństwa dziedzictwu historycznemu i artystycznemu Włoch po przez systemy bezpieczeństwa budynków oraz eksponatów. Pracuje również ona nad systemami przeznaczonymi do nietypowych zastosowań w dziedzinie bezpieczeństwa dzieł sztuki, z wykorzystaniem systemów sygnalizacji włamania i napadu, telewizji przemysłowej i ochrony przeciwpożarowej. Po zakwalifikowaniu obiektu do realizacji fundacja kontaktuje się z renomowanymi instalatorami systemów bezpieczeństwa i przygotowuje odpowiednie projekty.

Całun Turyński w czasie rozbudowy katedry w Turynie, rękopisy Bibiloteki Watykańskiej w trakcie procesu cyfryzacji w Fundacji Cini, Biblioteka Świętego Franciszka w Asyżu, Wieża Asinelli w Bolonii oraz Katedra Mediolańska to tylko przykłady obiektów jakie fundacja Enzo Hruby'ego pomagała zabezpieczać.
Ważne i prestiżowe projekty nie powodują jednak, że Fundacja ogranicza się jedynie do tych najważniejszych akcji. Zawsze jest gotowa chronić dziedzictwo, które niektórzy mogą uznawać za mniej ważne, a które reprezentuje sobą wielką wartość dla kraju.

Tak samo jak projekty instytucjonalne Fundacja Enzo Hruby'ego promuje studia, badania, seminaria, konwencje i publikacje o tematyce bezpieczeństwa oraz traktujące o optymalnym wykorzystaniu dostępnych technologii. Inicjatywy fundacji obejmują również nagradzanie wyróżniających się instalatorów nagrodą "H D'Oro" oraz publikację oficjalnego czasopisma fundacji - "EHF – Security for culture".

 

Produkty Samsung Techwin wykorzystane w projekcie Katedry mediolańskiej

 

SNO-6084R          SNP-6200RH

 

Ochrona obwodowa:

  • 12 x SNO-6084RP, kamera IP z IR 2MP 1080p Full HD

 

Taras katedry:

  • 4 x SNO-6084RP, kamera IP z IR 2MP 1080p Full HD
  • 1 x SNP-6200RHP, kamera szybko-obrotowa IP z IR 2MP 1080p Full HD

 

Rejestracja w Katedrze:

  • 1 x SRN-1000 - rejestrator sieciowy

 

Muzeum:

  • 74 x SNO-6084RP kamera IP z IR 2MP 1080p Full HD
  • 2 x SNF-7010P wewnętrzna kamera IP z obiektywem rybie-oko 2MP 1080p Full HD 360º

 

Rejestracja w Muzeum

  • 3 x SRN-1000 rejestratory sieciowy na 64 kamery

 

Profesjonalne produkty systemów zabezpieczeń Samsung są łatwo dostępne w całej Europie po przez rozległą sieć dystrybutorów. Więcej informacji można uzyskać pod adresem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonem +44 (0)1932 45 5308 oraz na stronie www.samsung-security.pl

 

Informacja prasowa

Pin It